Walutomat - kantor internetowy

Wątek: wymiana po kursie srednim i po kursie ustalonym

Witam,

Czy zlecenia po kursie srednim sa dopasowane tez do zlecen po kursie ustalonym czy tylko do zlecen przeciwnych po kursie srednim? Inaczej, uzytownik z zleceniem po kursie srednim zmienia tylko z uzytownikiem ktory tez ma zlecenie po kursie srednim, nawet jezeli istnieje odpowednie przeciwne zlecenie po kursie ustalonym?
Wątek założył:
24 cze 2010, 22:37:21
bez znaczenia jest typ kursu, ważne żeby się "spotkały" wartościowo...
Post #1
Odpisał:
sigal
24 cze 2010, 23:50:56
Witam,
zlecenia po kursie średnim i po kursie ustalonym są do siebie dopasowywane.

Pozdrawiam
Adrian Łaźniewski
Walutomat.pl
Post #2
Odpisał:
25 cze 2010, 09:59:21
Nawet fajna opcjaz tymi kursami ustalonymi, ale z tego co zauwazylem sparalizowalo to dzialanie walutomatu, na wymiane czeka sie teraz po kilka dni...
Post #3
Odpisał:
commcore
25 cze 2010, 11:23:10
Witam,
kolejki na wymianę po kursie średnim na USD lub EUR są krótsze niż przed zmianami. W dodatku można przecież wymienić walutę od reki po nieco mniej atrakcyjnym od średniego kursie. Ruszył się też handel na CHF. Kolejka rośnie niestety na GBP, ale jest to raczej związane z szybkim wzrostem kursu tej waluty.

Dlatego uważamy, że zmiany przyniosły pozytywny efekt i polepszyły płynność.

Pozdrawiam
Adrian Łaźniewski
Walutomat.pl
Post #4
Odpisał:
28 cze 2010, 11:16:03
moje zlecenie nr 34103 zostało zrealizowane inaczej niż zleciłam. czy to ja się pomyliłam czy system?
czy ktoś może to sprawdzić?
Grażyna
Post #5
Odpisał:
grazynka
1 lip 2010, 09:00:59
34103 10 218,60 PLN na USD 3.4498
100%
10 218,60 PLN 3 016,50 USD 3.3876 01 lip 2010, 07:59:24 Zakończone
01 lip 2010, 07:59:27
jak wyżej- podałam kurs ustalony a wymiana jest po kursie średnim???
Post #6
Odpisał:
grazynka
1 lip 2010, 09:05:56
Witam,

Zgodnie z § 14 Regulaminu:

"W zależności od ofert innych Użytkowników, kurs wymiany może być inny od Kursu Walutomatu lub Kursu Użytkownika. Zmiany kursu mogą jednak działać wyłącznie na korzyść Użytkownika (sprzedaż powyżej lub kupno poniżej Kursu Walutomatu lub Kursu Użytkownika)."

W Pani przypadku udało się kupić walutę nieco taniej, ponieważ były dostępne odpowiednie oferty.

Pozdrawiam,
Tomek Dudziak
Walutomat.pl
Post #7
Odpisał:
loco
1 lip 2010, 09:10:37
PROSZĘ O POMOC NIE NAM JAK OKRESLĆ KURSU WŁASNEGO POKAZUJE MI TYLKO MOŻLIWOŚC WYMIANY PO KURSIE ŚREDNIM CO ROBIĆ
Post #8
Odpisał:
Konto usunięte
1 lip 2010, 16:00:14
Pod kursem średnim masz opcję "inny kurs"-zaznacz ją
Post #9
Odpisał:
tokyo
1 lip 2010, 17:17:36
Czy nie można rozdzielić "kolejki" po kursie średnim i kursie ustalonym? Mam wrażenie, że działanie walutomatu jest sparalizowane od czasu kiedy można ustalać kurs wymiany.
Post #10
Odpisał:
BUILDEX
9 lip 2010, 12:19:36
Chciałbym się spytać, bo tutaj widzę ekonomiczne prawo popytu i podaży. Przykładowo daję na sprzedaż euro po kursie średnim powiedzmy że wynosi ono 4 zł, natomiast są osoby chętne czekające w kolejce na kupno po 4,10 . To po jakim kursie zostanie dokonana transakcja??
Post #11
Odpisał:
canadinios
9 lip 2010, 22:49:51
jesli w momencie kiedy te osoby beda wyatawialy zlecenie kupna po 4.10, a wystawione bedzie zlecenie sprzedazy po cenie rownej lub nizszej (w tym wypadku 4pln), zostanie ono zrealizowane. Czyli transakcja odbedzie sie po kursie 4pln.
Post #12
Odpisał:
hans
10 lip 2010, 01:05:18
Tak, zdecydowanie powinno sie rozdzielic kolejki kursu sredniego i ustalonego. Okres oczekiwania wcale sie nie zmiejszyl, a do tego stal sie zupelnie nieprzewidywalny. Dodawalem zlecenie wczoraj, bylo przede mna ponad 30 zlecen, wiec sie ucieszylem, ze w miare szybko wymienie walute. Dzien pozniej jest ponad 60 zlecen przede mna.
Walutomat moze i dalej jest oplacalny, ale dla osob ktore potrzebuja jakiejs funkcjonalnosci i przewidywalnosci staje sie coraz bardziej bezuzyteczny.
Post #13
Odpisał:
commcore
17 lip 2010, 14:31:50
ja tez uwazam, ze walutomat powinien wyswietlac dwie informacje.

1. kolejke po kursie jaki wystawilem np. ile osob przede mna chce sprzedac GBP po 5PLN

2. miejsce w gloalnej kolejce (liczone i pokazywane jak obecnie)

wyjasniloby to wiele watpliwosci i nadaloby wieksza przejrzystosc.
Post #14
Odpisał:
hans
17 lip 2010, 22:18:04
Witam,
@hans przecież teraz widzi Pan dokładnie liczbę osób, które chcą sprzedać np. GBP po 5 PLN. Obecnie (19.07.2010 g. 14.44) są to 3 osoby.

Miejsce w globalnej kolejce również można ocenić obserwując dane dostępne pod poniższym linkiem https://www.walutomat.pl/more.php.

Rozumiem, że opór niektórych Użytkowników może budzić fakt, że kiedyś o kolejności transakcji decydowała kolejność wystawienia zleceń. Dziś pierwszy waluty może wymienić ten Użytkownik, który zaproponuje kontrahentowi najlepsze warunki. Kolejność zleceń ma znaczenie jeśli kilka osób chce wymienić waluty po tym samym kursie.

Pozdrawiam
Adrian Łaźniewski
Walutomat.pl

Post #15
Odpisał:
19 lip 2010, 15:02:17
Na wstepie zaznacze, ze bardzo mi sie podoba idea walutomatu i wiele jeszcze musieli byscie w nim zepsuc, abym przestal z niego korzystac, zwlaszcza, ze nie ma zadnej konkurencji w internecie.

Owszem, to fajnie, ze promuje sie najbardziej korzystne oferty, jednak sposob w jaki to jest zorganizowany wymaga duzego micromanagementu od wystawiajacego.
Na przyklad, chce, aby moja oferta byla korzystna, bo zalezy mi na czasie, wiec wystawiam Euro za powiedzmy 4.10 jak kurs sredni jest 4.12. Wrzucam w kolejke i czekam. W miedzyczasie, kurs sredni z dnia na dzien zmienia sie do 4.08. Moja oferta bardzo dlugo nie znajdzie nabywcy. to samo w druga strone, ktos chcac nabyc walute taniej, daje od poczatku 4.10 jak kurs sredni jest 4.12, zostawia zlecenie, a pozniej jesli nie sledzi dokladnie trendu to zostane ze swoim zleceniem, bo kurs z 4.12 skoczyl wyzej.
Kiedys walutomat byl platforma z porzadna usluga, gdzie i sprzedajacy i kupujacy mogli liczyc na uczciwa wymiane po sensownym kursie(srednim-to tez byla zaleta, ze odnosiliscie sie na biezaco do NBP/kursu kantorowego). Wraz z wprowadzeniem kursow ustalonych zamieniliscie platforme uslugowa w hydepark, swoisty stragan, gdzie kazdy musi wymachiwac swoimi towarami, targowac sie o kazdy grosik na rzodkiewce. Jedyna wygoda jaka zostala to to, ze mozna to robic w internecie, zamiast stac pod Europejskim i konfidencjalnym tonem szeptac "dolary, marki, dolary, marki, dobra cena".
Nie wiem jak opor innych Uzytkownikow, ale moj wynika z tego, ze z profesjonalnej platformy uslugowej opartej na spolecznosci internetowej, ktora oferowala pewna jakosc uslug (zapadalnosc transakcji mozna bylo jakos estymowac), zamieniliscie sie w bazar. Ja rozumiem, ze po przeprowadzeniu ankiet wyszlo wam, ze 25% uzytkownikow zalezy tylko i wylacznie na cenie, dla tych kilku groszy, ktore przeloza sie na 20-50 zlotych sa gotowi zrobic wiele, tak samo jak niektorzy sa gotowi targowac sie o 50groszy na pietruszce.
Pytanie tylko czy o kreowanie takiego wizerunku chodzilo walutomatowi, bo w moich oczach niestety bardzo stracil na profesjonalizmie i wygodzie. Wychodzi wiec, ze kolejne 25%, ktorym zalezalo na wygodzie, bedzie odrobine mniej usatysfakcjonowanych.
W momencie pisania tego posta na wymiane eur->pln jest 5 ofert ponizej sredniej, 49 srednich i dluuuuga lista tych co chcieli by sprzedac swoje euro drozej. Z drugiej strony wsrod kupujacych jest spora ilosc osob, ktore chca zaplacic za EUR 4zl i ponizej. Istny bazar, sprzedajacy chca jak najdrozej, kupujacy jak najtaniej. Prosta i dosc fundamentalna regula handlu, ale autorytarny kurs sredni nadawal walutomatowi spora renome.

Z powazaniem

Piotr Wasilewski
Post #16
Odpisał:
commcore
20 lip 2010, 09:31:44
Główna domena polaków - jedno wielkie narzekanie. Były kolejki średnie - źle, jest wymiana po ustalonym kursie - źle. Polakom to chyba jeszcze nikt nie dogodził.
Ogólnie super idea z wymianami. Nie dość że jest kurs średni to i ustalony. 2 działają równorzędnie i jest pięknie. Kto chce szybko wymieniać daje odpowiednio niższe ceny, a kto chce wymieniać "fair" ten daje swoje zlecenie do kolejki i czeka aż się wymieni po średnim kursie.
@commcore - po co narzekasz? Byłeś 14, chciałeś wymienić po średniej, kurs wzrósł = zyskasz więcej, więc jesteś niżej w kolejce, bo są osoby (takie jak ja) gotowe wymienić taniej, byle było szybciej. A konkurencja w internecie jest: http://currencyfair.com/

Może piszcie wszyscy zażalenie do NBP żeby trzymała kurs w jednym poziomie? Wówczas commcore będzie usatysfakcjonowany, ale wtedy znowu podniosą się głosy spekulantów, że nie można nic zarobić ;-) Polacy ...

Podsumowując - działa super. Cena regulowana przez market. Super że została też możliwość wymiany po średnim kursie, dla takich marud jak commcore ;-)

Pozdrawiam
Konki
Post #17
Odpisał:
Konki
20 lip 2010, 10:02:25
@ commcore:

a co się Pan tak uparł na średni !!!

ja nie czekam ani chwili... jak chcę sprzedać, bo akurat kurs jest "dość wysoki" (kwestia indywidualnie względna) a PLNów potrzebuję, to wchodzę tu i od ręki sprzedaję... może trochę niżej niż średni, ale jak sam Pan napisał nie chce mi się bawić i czekać za pare groszy...
wcześniej do głowy by mi nie przyszło żeby wrzucać tu walutę na nie wiadomo jak długo i w rezultacie sprzedać po nie wiadomo ile... w taką loterię to ja mogę co najwyżej pobawić się w kasynie przy ruletce...

reasumując, zacząłem tu wymieniać dopiero po wprowadzeniu owych, budzących tyle dyskusji i niezadowolenia, zmian...

i chwała Walutomatowi za to !!!
Post #18
Odpisał:
sigal
20 lip 2010, 10:11:26
@Konki
Owszem, tez uwazam, ze super sprawa z wymianami, dyktat bankowcow i pokatnych kantorow nie jest jedyna opcja.
Rzecz w tym, ze wczesniej walutomat mial taka troche mniej bazarowa formule, ale widac dla swojskosc handlowania przekupkowego jest bardziej nosna.
Staram sie raczej nie narzekac, tylko wyrazam swoje zdanie. Postaraj sie nie oceniac kogos maruda, jesli po prostu stwierdza, ze walutomat moglby dzialac lepiej. Ja nie narzekam, ze stracilem kilka zlotych bo mi sie kurs wahnal, tylko na to, ze walutomat przestal dla mnie dzialac od kilku dni. Oznacza, to, ze wprowadzajac nowa opcje zlecen po kursie ustalonym, sparalizowano opcje kursu sredniego.
Currencyfair to nie jest platforma spolecznosciowa.

Tak, nie ukrywam, ze jak by sie kurs zlotowki ustabilizowal (na jakimkolwiek byle stabilnym poziomie) to bylbym bardzo usatysfakcjonowany. Polska gospodarka tez by byla bardzo usatysfakcjonowana w dluzszym okresie czasu.

Wymiana po kursie srednim dziala jak dziala, duzo gorzej niz poprzednio, serwis zmienil sie w sklep gdzie kazdy wystawia swoj towar i licytuje na kilka groszy.
niektorym sie podoba, niektorym nie.

szacun

Piotr
Post #19
Odpisał:
commcore
20 lip 2010, 10:22:43
@Sigal
Uparlem sie na sredni, bo to on jest podstawa w naszym kraju do jakichkolwiek rozliczen, wyslenia o walutach itp.

Istotna uwaga Pana, jest to, ze dajac sporo nizszy kurs moge skupic z rynku zlotowki praktycznie natychmiast.
Touché.

Piotr
Post #20
Odpisał:
commcore
20 lip 2010, 10:29:21
cALY CZAS POTRZEBAN JEST WIEKSZA PLYNNOSC wtedy szybko bendziemy wymieniac waluty poki co na srednim kursie czeka sie kilka dni a po kursie mneijszym ok 1-2 grrosze tranzakacja odbywa sie w cigu 5 minut ;-) i wprowadzenie kursow wlasnych to jest bardzo dobra opcji ;-)
Post #21
Odpisał:
Marek1981
20 lip 2010, 10:42:43
W tej chwili na średnim kursie czeka się 4 dni (EUR/PLN), więc nie jest tak źle. Były czasy gdzie czekało się i tydzień. Nie wiem jak to się w dłuższej perspektywie zachowuje, bo nie obserwuje kursu średniego

@commcore - co do marudzenia to nie było tylko do Ciebie. Wczoraj poczytałem sobie forum Walutomatu (od dłuższego czasu mnie tu nie było) i co drugi post to narzekanie na coś. Nic tylko to się nie podoba, tamto się nie podoba. Bardzo sporadycznie pojawiają się posty którą mówią, że Walutomat to świetne narzędzie, którym niewątpliwie jest.

Pozdrawiam
Konki
Post #22
Odpisał:
Konki
21 lip 2010, 08:20:37
Jak chcesz dobze wymienic na walutomacie to kilka razy dziennie trzeba zerknac na kursy jakie sa i napewno wymienisz po bardzo dobrym kursie a TYM co mysla ze zrobi za nich automat to czekaja dniami i narzekaja czemu tak dlugo itd najlepiej jak by kasa sama przyszla pod drzwi ;-). Ostatnio znalazlem w sieci taki kantorek http://www.e-kantorwalutowy.pl/currency.php ponoc kase dostarczaja na zamowienie do drzwi domowych --to dla nie niecierpliwych ;-)

Pozdrawiam
Post #23
Odpisał:
Marek1981
21 lip 2010, 09:53:43
@Marek1981

Widzisz, wlasnie o to chodzi, musisz kilka razy dziennie spogladac, kombinowac, szukac innych ofert. Jak jestes z tym otrzaskany to wycisniesz wiecej niz ktos, kto zdal sie na automat. I wlasnie o to mi chodzi, automat przestal dobrze dzialac, a najlepiej beda sie mieli kombinatorzy.
Tak czy inaczej podoba mi sie rozwiazanie jakim jest walutomat, chociaz moim zdaniem wlasnie automat jest daleki od idealu.
Post #24
Odpisał:
commcore
21 lip 2010, 13:03:33
Niestety nie wszyscy użytkownicy maja czas, żeby siedzieć na necie i śledzić kursy. Prowadząc małą firmę mam ważniejsze sprawy niż gra na walutomacie. Dla mnie poprzednia formuła była idealna. Tacy użytkownicy już odpłyneli już z walutomatu.
Post #25
Odpisał:
bob.budowniczy
21 lip 2010, 15:20:13
z 3