Walutomat - kantor internetowy

Wątek: Konto walutowe PKO BP

Witam, byłem w banku PKO BP i spytałem o założenie konta walutowego, poinformowano mnie, że będę musiał na wstępie wpłacić 300 EURO i że za prowadzenie konta są jakieś opłaty. Czy ktoś ma takie konto w PKO BP i jak to wygląda w praktyce?
Wątek założył:
22 lut 2010, 21:59:59
Konta oszczędnościowe są bez opłat
Post #1
Odpisał:
martens
23 lut 2010, 14:23:05
martens, konto walutowe nie jest oszczednosciowym.
Sprawdzalem konto EUR w PKO SA i BP i w obydwu jest koniecznosc utrzymania minimalnych srodkow na koncie w wysokosci 100 EUR oraz pobierana jest comiesieczna oplata 5 zl.

Najlepiej wyglada kontro EUR w BZ WBK, gdzie nic sie nie placi za prowadzenie i nie trzeba trzymac zadnych srodkow na koncie - tam wlasnie zalozylem konto walutowe z dostepem przez internet - kwota w euro z walutomatu wplywa na konto co do centa :-)
Post #2
Odpisał:
mindfinder
24 lut 2010, 09:22:33
Mamy zatem trochę rozbieżne informacje. Tak się składa, że mam k-ta walutowe w obydwu bankach. W PeKaO SA k-ta walutowe są bezpłatne dla posiadaczy m. in. Eurokonta Srebrnego (pozostałość po fuzji z BPH) i nie ma tam konieczności utrzymywania jakiegoś salda. W PKO BP k-ta oszczędnościowe są bezpłatne, ale musisz przy zakładaniu wpłacić 300 sztuk waluty. K-ta oszczędnościowe to takie, w których bez prowizji możesz wypłacić tylko 1 raz w miesiącu. Przynajmniej tak jest w W-wie. Pozdr
Post #3
Odpisał:
martens
24 lut 2010, 09:51:32
Jeśli chodzi o konto EURO BZ WBK to wyczytałem w "Taryfa opłat i prowizji", że za założenie konta pierwsze 12 miesięcy mamy kartę za darmo a po upływie tego czasu płacimy 1,5EUR na miesiąc za jej posiadanie. Jak jest w praktyce mindfinder?
Post #4
Odpisał:
Trabant86
24 lut 2010, 16:35:57
Karta do konta EUR w BZ WBK nie jest obowiazkowa, wiec jej nie wzialem i szczerze nie interesowalem sie szczegolami oplat w przypadku jej posiadania.
Post #5
Odpisał:
mindfinder
26 lut 2010, 11:03:28
Ok, teraz już wszystko wydaje się jasne. Wynika z tego, że w BZ WBK opłaca się założyć konto EURO. Dziękuję mindfinder'owi.
Post #6
Odpisał:
Trabant86
26 lut 2010, 17:48:40
Zdecydowanie konto EUR w WBK to najlepsza opcja, zero oplat za prowadzenie (od 5 lat WBK nie pobiera juz oplat), brak koniecznosci trzymania min kwoty, wyplaty w oddziale za free. Jednak nie radze robic przelewow na rachunek EUR innego banku, nawet krajowego, gdyz jest pobierana oplata jak za kazdy przelew walutowy w obrocie miedzynarodowym (kod SWIFT). Zwykle jest to jakis procent ale nie mniej niz np. 30 zl (tak mnie moj bank policzyl i jest to norma takze w innych bankach). Jedyne sluszne wyjscie, to wyplata gotowkowa EUR w oddziale WBK i wplata w innym banku. W ten sposob cala operacja kupna waluty nie kosztuje ani centa/grosza ;-)
Post #7
Odpisał:
mindfinder
28 lut 2010, 22:22:05
Witam mam pytanie.
Mam normalne konto w banku PKOBP czy bede mógł na nie wypłacić Euro z walutomatu?
Post #8
Odpisał:
damian948
2 mar 2010, 18:51:28
Co to znaczy normalne konto?Aby wpłacić jakąś walutę należy mieć otwarte konto w tej walucie.
Post #9
Odpisał:
drakula1
2 mar 2010, 19:05:16
Drogi damian948, musisz mieć oddzielnie otwarte konto walutowe w PKOBP by pieniądze przelane były w walucie Euro. Oczywiście jest też możliwość przelania(wiem z praktyki bo tak zrobiłem) Euro z walutomatu na Twoje tzw. zwykłe konto lecz wtedy bank przeliczy Ci Euro na Złotówki po ich kursie.
Post #10
Odpisał:
Trabant86
3 mar 2010, 08:42:09
@damian948 jesli rzeczywiscie nie masz konta EUR, to nie polecam zakladania go w PKO BP ani PKO SA, gdyż pobieraja prowizje za prowadzenie konta jak i koniecznym jest utrzymanie minimalnego wkladu (100 EUR), za to konto EUR w WBK nic nie kosztuje i nie ma koniecznosci utrzymania minimalnego salda. No chyba, ze zamierzasz zaoszczedzic znacznie wiecej niz prowizja za prowadzenie konta w PKO, to wtedy warto zalozyc je w PKO. Nie wiem jak w PKO z obsluga konta EUR przez net - czy jest mozliwe, a jesli tak to czy cos to kosztuje (zapewne...). W WBK obsluga przez net jest darmowa.

Pozdrawiam,
mindfinder
Post #11
Odpisał:
mindfinder
3 mar 2010, 11:56:38
dzięki wielkie...
Post #12
Odpisał:
damian948
4 mar 2010, 11:10:13
Witam.
Mam trochę inne pytanie dotyczące banku PKOBP: przelałem dzisiaj ok 18.30 PLNy na walutomat i nie widzę kasy a teoretycznie powinna pojawić się bez opóźnień. Może mi ktoś napisać jakie jest opóźnienie przy takim przelewie?
Post #13
Odpisał:
milix
4 mar 2010, 21:32:41
Też mam konto w PKO BP i trzeba troszkę poczekać. Wczoraj założyłem konto walutowe w BZ WBK i jest ono całkowicie bezpłatne.
Post #14
Odpisał:
Trabant86
6 mar 2010, 11:49:17
Witam,

Chciałem założyć konto oszczędnościowe CHF w PKO BP, ale niestety przelewy zewnętrzne są płatne. Pytałem w dwóch różnych oddziałach i na info linii. Więc chyba najlepiej wychodzi konto w BZ WBK.
Post #15
Odpisał:
pitmk
26 mar 2010, 10:26:55
W pko bp konta walutowe platne, przelew z zagranicy z prowizja. W bzwbk konto w euro bezplatne + karta bardzo uzyteczna(e-zakupy) + przelew z zagranicy bezplatny.
Post #16
Odpisał:
mikit
27 mar 2010, 23:15:44
Witam.
Mam konto w PKO BP i założyłem dodatkowo konto techniczne w euro ( bezpłatnie). Mam nadzieję że będę mógł wpłacać na nie euro.
Post #17
Odpisał:
pirini
30 mar 2010, 20:57:37
Mam pytanie do pirini: jak udało Ci się założyć bezpłatne konto w Euro w PKO BP?
Post #18
Odpisał:
Trabant86
18 kwi 2010, 09:35:46
Ja mam bezplatne konto - tzw. techniczne w pkobp prowadzone w CHF (zalozone do kredytu). Moge na nie wplacac CHF w kasie- przez przelew jeszcze nie probowalem.
Nie rozni sie ono niczym od zwyklego ROR- no moze brakiem jakiejkolwiek karty i brakiem obslugi ww rachunku przez internet. Ale działa :-)
Moze da rade zalozyc takie bez kredytu?
Post #19
Odpisał:
warg29
18 kwi 2010, 18:06:51
Witam
mam również bezpłatne konto w CHF w PKO BP. Założyłem bez jakiegokolwiek kredytu, innego płatnego konta. i mam obsługę przez internet równiez za darmo. Ponoć konta walutowe oszczędnościowe w PKOOBP sa bezpłatne.
Post #20
Odpisał:
Tomek J.
18 kwi 2010, 19:06:46
Witam,obecnie pracuję 2miesiące w Niemczech z polskiej firmy. By dostać kompletne bez przewalutowań wynagrodzenie muszę założyć konto walutowe. Czy polecacie mi konto w BZ WBK? Chodzi mi tylko by dostać gotówke w euro niepomniejszona o jakieś opłaty i wybrać ja w polskim oddziale bankowym. Czy będzie dla mnie korzystne założenie tego konta tylko dla tej jednorazowej operacji?
Post #21
Odpisał:
katarzynka11
27 maj 2010, 15:18:59
Nic nie placisz za konto i masz 5 sms bezplatnych w m-cu do potwierdzen operacji.
A potem mozesz posiadac to konto o stanie zerowym nawert jak juz wszytkie pieniadze wyplacisz i wydasz na dobra impreze :)
Post #22
Odpisał:
Nabal
27 maj 2010, 15:22:20
Kilka dni temu udałem się do nieszczędnego PKO BP w celu otwarcia konta. I wyszłem bez niczego... Przy zakładaniu konta dowiedziałem się że musze wpłacić na miejscu 100€ !! Najlepiej dla nich w zł w kasie by złoić mnie na kursie! Nie wspomne już, że bankowości elektronicznej bym nie miał z uwagi że nie posiadałem i nie chciałem mieć innego konta.
Niczym nowym ten bank mnie nie zaskoczył. Ich bezsensowne zasady nie zmieniły się od czasu jak od nich uciekłem.
Wybrałem konto w ING. Prowadzenie za darmo, przelewy SEPA 5 zł, do tego mogę wziąć kartę do konta. Nie musiałem wpłacać haraczu na dzień dobry, a o taką oczywistość jak dostęp przez net nie musiałem nawet pytać.
Post #23
Odpisał:
Netarea
27 maj 2010, 20:50:28
Dlatego tu optuję za dołączeniem ING Banku. Jest lepszy niż PKOBP a wśród potencjalnych użytkowników Walutomatu z pewnością nie mniej popularny
Post #24
Odpisał:
martens
28 maj 2010, 13:25:39
Hej a ile idzie przelew z ING na walutomat?? Mozliwa realizacja poza godzinami pracy, czyli sobota - niedziela lub po 18:00?
Post #25
Odpisał:
gluchy3
18 lip 2010, 23:16:20
Idź do strony:  z 2